Radek Lojda

Radek Lojda: Starostka Kleslová oslabuje

Koalice, která vede radnici Prahy 10, má ode dneška o jednoho zastupitele méně. Jana Komrsková (zvolená za Stranu zelených) se rozhodla jako první odejít do opozice. Menšinová Koalice je zcela závislá na hlasech KSČM a ODS, se kterými má podepsanou opoziční smlouvu.

Důvodem odchodu do opozice uvádí zastupitelka Jana Komrsková odlišný pohled na výkon funkce a neochotu poskytovat informace, na které má zastupitel právo. TOP 09 má stejné zkušenosti. Když si zastupitel z klubu TOP 09 zažádá o některé materiály k hospodaření obce, trvá to z pravidla delší dobu než je zákonná povinnost. Navíc mnohdy dostane materiál, který vůbec nechtěl.

Odchod zastupitelky Jany Komrskové je prvním oslabením už tak rozhádané a nestabilní menšinové koalice na Praze 10, kterou vede starostka Kleslová (ANO 2011). Kvůli svému netransparentnímu přístupu to nemusí být odchod jediný. Paní Komrsková bude díky svým odborným zkušenostem platným členem zastupitelstva. Prokázala, že jí jde o efektivní hospodaření obce. Koalice jedná ustavičně netransparentně, nereaguje na žádosti o podklady, které požadujeme. Tato koalice je zcela závislá na opozičních hlasech ODS a KSČM.

Leave a reply